Robert K., záchranca stability? Are you kidding me?

Autor: Martin Ďurko | 13.3.2018 o 4:45 | (upravené 13.3.2018 o 5:11) Karma článku: 3,70 | Prečítané:  1126x

Čo sa musí stať, aby tento človek za niečo verejne prijal akúkoľvek osobnú zodpovednosť? Dúfam, že v žiadnom prípade neplánuje svoj návrat do politiky aj keď Slovač je nevyspytateľná - preferenčných hlasov mal viac než dosť.

Chápem prečo organizátori spomienkových protestov po celom Slovensku pod názvom "Postavme sa za slušné Slovensko" odmietli poskytnúť priestor politikom, ale zároveň dúfam, že si všetci uvedomujú, že spoločenské zmeny sa dajú úspešne realizovať len v rámci politického priestoru. Ten náš, však potrebuje výrazný reštart a nie len preskupenie súčasných "politických kariet na stole" v parlamente. Vládna koalícia ma rozhodne nemá na svojej strane, ale ich názor a pohľad na pána Matoviča s nimi musí každý kultivovaný človek bohužiaľ zdieľať. Občas môže mať samozrejme aj pravdu, ale jej verbálna prezentácia rozhodne vyžaduje výraznú zmenu osobnosti.

Chcel by som vyzvať všetkých organizátorov spomienkových protestov, aby využili existujúci záujem verejnosti o zmenu v spoločnosti a tiež, aby pragmaticky zvážili svoje možnosti pri určovaní smeru emócií davu pri zmene politických pomerov v prospech Slovenska. Uvedené je samozrejme možné len angažovaním sa vo verejnom priestore a to bez ohľadu na to, ako po 25 rokoch samostatnosti vnímame politiku a politikov.  Myslím si, že verejnosť by mala naďalej požadovať zásadnú zmenu a tú je možné dosiahnuť len prostredníctvom predčasných parlamentných volieb, ktoré každým dňom začínajú vyzerať oveľa reálnejšie.

Potrebujeme politickú stranu s jasným programom, ktorá verejne sľúbi a následne  zrealizuje odpojenie polície od politikov v parlamente a dôkladné vyšetrenie starých a nových káuz. Ďalej by sme mali zaviesť eVoľby s využitím kvalifikovaného elektronického podpisu a vytvoriť tak ďalší spôsob ako voliť pre mladšie generácie a ľudí žijúcich v zahraničí, pretože zmena demografických faktorov volieb jednoznačne vedie k liberálnejšej spoločnosti. Často sa sťažujeme, že v politike ide len o peniaze, ale aj toto sa dá zmeniť. Minimalizujme volebnú kampaň politických strán na časovo vyvážené prezentácie  oprávnených subjektov vo verejnoprávnej televízii a rozhlase a zastavme dobre známe predvolebné divadlo na štadiónoch a billboardoch po celom Slovensku. Stratí sa tak potreba štedrých donorov/ podnikateľov, ktorý obyčajne očakávajú "niečo" naspäť. O výsledku volieb by nemala rozhodovať kvantita jednoduchých sloganov a príťažlivých obrázkov, ale skôr vecná a logická argumentácia.

Osobne si myslím, že kultúra v spoločnosti a úroveň občana by sa mala materializovať v podstatne vyššej volebnej účasti ako tomu bolo v posledných rokoch. O dôležitosti nadchádzajúcich volieb som písal vo svojom predchádzajúcom článku, kde som vyjadril prianie, aby sme dosiahli aspoň 95% účasť  oprávnených voličov. Išlo by o rovnaký úspech ako v roku 1990, kedy boli prvé slobodné voľby do Slovenskej národnej rady. Spoločenský význam nasledujúcich volieb je podľa môjho názoru, z pohľadu boja za slobodu, právo a spravodlivosť, s voľbami po zvrhnutí komunistického režimu porovnateľný.

_________________________________________________________________________

Všetci sme v týchto dňoch svedkami historických udalostí. V malej krajine sa tiež môžu diať veľké zmeny, tak neváhajme a pustime sa spolu do toho!

________________________________________________________________________

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Vadalovci a Rodovci dostali od štátu agrodotácie za 68 miliónov eur

Informácie o poskytnutej pomoci zverejnilo ministerstvo pôdohospodárstva v piatok.

DOMOV

Desaťtisícom ľudí prekáža, že Fico nikam neodchádza

Účasť bola podobná ako na minulotýždňových protestoch.

KOMENTÁRE

Námestia odpovedali Ficovmu úškrnu: nechcú ho

Moc a ego Ficovi nedovolili ani len to, aby vierohodne zahral, že odchádza.


Už ste čítali?