Tvorba slobody na Slovensku

Autor: Martin Ďurko | 11.11.2014 o 15:35 | (upravené 11.11.2014 o 16:21) Karma článku: 2,15 | Prečítané:  383x

Sme obdarení génmi, o ktoré sme nežiadali a musíme čeliť svetu, pri ktorého tvorbe sme nezohrali žiadnu úlohu .... V čase, keď sme konečne schopní uvažovať o našej vlastnej identite tak už jednu máme ... Túto identitu sme si však slobodne nevybrali, pretože sme ju zdedili.

Na Slovensku práve prebieha Týždeň vedy a techniky. Osobne som sa tiež rozhodol prispieť k zvýšeniu jeho kvality a v snahe podeliť sa o zaujímavé myšlienky vyjadrené v rámci projektu "Creating Freedom/ episode one - The lottery of birth" som dnes zorganizoval prezentáciu pre študentov FMK v Trnave.

Na programe bol TEDx Talk Raoula Martineza, ktorý sa v ňom snažil stručne a výstižne vyjadriť to najdôležitejšie z vyššie spomenutého dokumentárneho filmu. Chcel by som aj touto cestou sprostredkovať jeho obsah širšiemu publiku, pretože som presvedčený o tom, že ide o veľmi zaujímavé a podnetné myšlienky pre ľudí, ktorí sa nad sebou a nad svetom okolo nás aspoň z času na čas aktívne zamýšľajú.

Za týmto ODKAZOM nájdete originál videa aj so slovenskými titulkami.

Raoul MartinezRaoul Martinez

Raoul sa sa s nami osobne  spojil prostredníctvom Skype video rozhovoru z Anglicka a výrazne tak prispel k zvýšeniu kvality našej diskusie, ktorá však bohužiaľ nebola aktívne rozvíjaná aj zo strany študentov. Nejdem sa tu rozpisovať o príčinách všeobecnej pasivity mladých ľudí, ale veľmi by som si želal, aby väčšina z nich mala potrebnú energiu a nadšenie pre realizáciu zmeny vo svete, v ktorom dnes žijeme.

Aj touto cestou ďakujem autorovi za jeho účasť a dúfam, že naša spoločná túžba žiť vo svete vzájomného pochopenia a spolupráce sa raz stane realitou.

Základným kameňom etiky je naša zodpovednosť k druhým a mali by sme s nimi vždy zaobchádzať tak, aby z nášho jednania bolo zrejmé, že v nich vidíme ľudské bytosti a nie len nástroje k dosahovaniu našich cieľov.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?