Tvorba slobody na Slovensku

Autor: Martin Ďurko | 11.11.2014 o 15:35 | (upravené 11.11.2014 o 16:21) Karma článku: 2,15 | Prečítané:  374x

Sme obdarení génmi, o ktoré sme nežiadali a musíme čeliť svetu, pri ktorého tvorbe sme nezohrali žiadnu úlohu .... V čase, keď sme konečne schopní uvažovať o našej vlastnej identite tak už jednu máme ... Túto identitu sme si však slobodne nevybrali, pretože sme ju zdedili.

Na Slovensku práve prebieha Týždeň vedy a techniky. Osobne som sa tiež rozhodol prispieť k zvýšeniu jeho kvality a v snahe podeliť sa o zaujímavé myšlienky vyjadrené v rámci projektu "Creating Freedom/ episode one - The lottery of birth" som dnes zorganizoval prezentáciu pre študentov FMK v Trnave.

Na programe bol TEDx Talk Raoula Martineza, ktorý sa v ňom snažil stručne a výstižne vyjadriť to najdôležitejšie z vyššie spomenutého dokumentárneho filmu. Chcel by som aj touto cestou sprostredkovať jeho obsah širšiemu publiku, pretože som presvedčený o tom, že ide o veľmi zaujímavé a podnetné myšlienky pre ľudí, ktorí sa nad sebou a nad svetom okolo nás aspoň z času na čas aktívne zamýšľajú.

Za týmto ODKAZOM nájdete originál videa aj so slovenskými titulkami.

Raoul MartinezRaoul Martinez

Raoul sa sa s nami osobne  spojil prostredníctvom Skype video rozhovoru z Anglicka a výrazne tak prispel k zvýšeniu kvality našej diskusie, ktorá však bohužiaľ nebola aktívne rozvíjaná aj zo strany študentov. Nejdem sa tu rozpisovať o príčinách všeobecnej pasivity mladých ľudí, ale veľmi by som si želal, aby väčšina z nich mala potrebnú energiu a nadšenie pre realizáciu zmeny vo svete, v ktorom dnes žijeme.

Aj touto cestou ďakujem autorovi za jeho účasť a dúfam, že naša spoločná túžba žiť vo svete vzájomného pochopenia a spolupráce sa raz stane realitou.

Základným kameňom etiky je naša zodpovednosť k druhým a mali by sme s nimi vždy zaobchádzať tak, aby z nášho jednania bolo zrejmé, že v nich vidíme ľudské bytosti a nie len nástroje k dosahovaniu našich cieľov.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?